BREAKOUT: 71 99 98 13

RÅDGIVNING: 70 90 90 80

SEKRETARIAT: 71 99 29 19

Seneste

 • Er DU vores nye frivillige telefon rådgiver?
 • Akuttelefonen
 • Rådgivning
  Misbrugsportalen tilbyder gratis og anonym rådgivning
 • Er DU vores nye frivillige rådgiver?
  Brænder du for at gøre en forskel for misbrugsramte?

Der findes mange muligheder for at indgå et samarbejde med Misbrugsportalen

Samarbejdspartner

I kan som samarbejdspartner, være med til at gøre en stor forskel for udbredelsen af kendskabet, til forebyggelse og behandling af misbrug, samt afhængighed i Danmark, samtidig med, at I som virksomhed kan nyde gavn af forskellige muligheder for fælles eksponering og oplysningskampagner, samt andre former for samarbejde.

Som samarbejdspartnere, vil I få en tæt dialog med Misbrugsportalen, omkring de ønsker og de målsætninger, som vi sammen får defineret, i et velovervejet samarbejde.

Det primære omdrejningspunkt i samarbejdet vil dog altid, være en kombination af vores mulighed, for at opfylde dele af foreningens vedtægtsformål og på den anden side, virksomhedens strategiske målsætning med samarbejdet.

Eksempler på forslag og ideer til et samarbejde kunne være:

Fælles eksponering

 • Markedsføring
 • Oplysningskampagner
 • Events/Arrangementer

Salg af særlige produkter og varer

 • Virksomheden producerer et eller flere specielle produkter som sælges til fordel for Misbrugsportalen
 • Salg, produktion eller udvikling af Foreningens støtteprodukter
 • Donationsknap på virksomhedens hjemmeside
 • Der sælges produkter eller ydelser m.m. til fordel for Misbrugsportalen

Du er som virksomhed eller organisation, velkommen til at ringe og tale om mulighederne.

Du kan kontakte:

Silvia Meyer, Daglig leder på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller tlf. 71992919

 • Grundet økonomi har vi været nødt til at nedlægge vores chat fra den 1. juni 2018.

  I samme forbindelse er rådgivningen blevet omstruktureret og hedder nu akuttelefonen, hvor personer i berøring med misbrugsproblematikker gratis og anonymt kan henvende sig for støttende og motiverende samtaler.

  Læs mere
 • 1
 • Vil du gøre en forskel for mennesker, der har afhængighed og misbrug tæt inde på livet? Vi søger løbende frivillige til husets forskellige projekter, herunder både telefonisk støttende samtaler såvel som i vores in-house motivationsfastholdende tilbud Breakout.

  Send ansøgning og CV til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den., eller ring på tlf. 71 99 29 19, hvis du er interesset i at være frivillig hos.

  Læs mere
 • 1
 • BREAKOUT er et gratis og frivilligt akuttilbud målrettet mennesker med et uhensigtsmæssigt forbrug eller misbrug af rusmidler, som ønsker at skabe forandring i deres liv. Book en tid til en uforpligtende samtale.

  NYT! Pårørende vejledning - Vejledning til dig som er pårørende og som ønsker at få overskud til at træffe de gode valg.

  Eller kontakt os på tlf. 71 99 98 13 eller drop ind til en snak om dine muligheder.

  obq green1

  Læs mere
 • 1