Kontakt os

​Åbningstider:

​kl. 14.00-21.00

SEKRETARIATET​

Sekretariatet

Mail: kontakt@misbrugsportalen.dk 

Tlf. 71 99 29 19

Sindou Michel Konate

Politisk og kommunikationsrådgiver

Mail: konate@misbrugsportalen.dk

Direkte: 30 14 99 85

​ Bestyrelse 

Mia Bøøk

Bestyrelsesmedlem

Mail: mia@misbrugsportalen.dk

Kamilla Lund

Bestyrelsesmedlem, Borger & Frivilligrepræsentant

Mail: kamilla@misbrugsportalen.dk

Silvia Meyer

Bestyrelsesformand 

Mail:silvia@misbrugsportalen.dk

Direkte: 20 20 77 13

​Kvist & Jensen

Statsautoriseret revisionsselskab

Brian Christiansen,

Statsautoriseret revisor

Anne Haaning, Revisor

Malene A. Brandt Andersen

MI Underviser og Supervisor

Motikon

Mail:lene@motikon.dk

Telefon direkte: 20 26 42 84

RÅDGIVNING

Simone Shiva Blanca Jensen

Frivilligkoordinator

Mail: simone@misbrugsportalen.dk

​Misbrugsportalens rådgivere

  • ​Camilla Arberg Jensen​
  • Gitte Velbæk​
  • Jeanette Grath
  • John Petersen
  • Lucas Larsen​
  • Maria Andersen
  • John Petersen
  • Liv Brygmann
  • Natalie Stentoft​​
  • Peter Anderssen​
  • Ruth F. Jacobsen​
  • Simone Shiva Jensen

BRUG BOLDEN DANMARK

Michael Mogensen, projektleder Sjælland & Hovedstaden 

mm@misbrugsportalen.dk 

Michael Fischer, frivilligleder Sydsjælland & Midtjylland

bb@misbrugsportalen.dk 

Suzi Baun, frivilligleder Korsør, Sjælland

bb@misbrugsportalen.dk  

BREAKOUT​

Maria Anderssen

Socialrådgiver og gruppeleder

kontakt@misbrugsportalen.dk 

BREAKOUT

​​Sanne Fristed

Alkoholbehandler og gruppeleder

sanne@misbrugsportalen.dk

Rådgivningen

​Misbrugsportalen tilbyder gratis og anonyme støttende samtaler til pårørende, samt til unge over 18 og voksne med et misbrug, eller en afhængighedsproblematik. Læs mere

Ring til os på

phone-call_2 70 90 90 80

Alle henvendelser behandles fortroligt.​

Åbningstider:

Mandag 14.00 - 17.30

Tirsdag   14.00 - 17.30

Onsdag  14.00. - 21.00

Torsdag  14.00 - 21.00

Fredag   17.30 - 21.00

​​​

Adresse

Misbrugsportalen

Rugtoften 4 

2880 Gladsaxe

CVR: 34557144​

Persondata

Kontakt

​​

Rådgivning 70 90 90 80​

​​Sekretariat 71 99 29 19

​​kontakt@misbrugsportalen.dk