Hvem er vi?

​Misbrugsportalens rådgivere

  • Camilla Arberg Jensen​

  • Gitte Velbæk​
  • Jeanette Grath
  • John Petersen
  • Lucas Larsen​
  • Maria Andersen
  • Mogens Larsen​
  • John Petersen
  • Natalie Stentoft​​
  • Peter Anderssen​
  • Ruth F. Jacobsen​
  • Simone Shiva Jensen

     SEKRETARIATET                               RÅDGIVNINGEN

Vibeke Olsen

Bestyrelsesformand, Regnskabskyndig

Mail: vibeke@misbrugsportalen.dk

Simone Shiva Blanca Jensen

Frivilligkoordinator 

Mail: simone@misbrugsportalen.dk

​Silvia Meyer

Stifter & Bestyrelsesmedlem

Mail: silvia@misbrugsportalen.dk

​Telefon direkte:: 20 20 77 13

BREAKOUT​

Maria Anderssen

Socialrådgiver og gruppeleder

maria@misbrugsportalen.dk 

Kamilla Lund

Bestyrelsesmedlem, Borger & Frivilligrepræsentant

Mail: kamilla.lund@live.dk

BREAKOUT PÅRØRENDE

Sanne Fristed

Alkoholbehandler og gruppeleder

sanne@misbrugsportalen.dk 

Malene A. Brandt Andersen

MI Underviser og Supervisor

Motikon 

Mail: lene@motikon.dk

Telefon direkte: 20264284

Rådgivningen

​Misbrugsportalen tilbyder gratis og anonyme støttende samtaler til pårørende, samt til unge over 18 og voksne med et misbrug, eller en afhængighedsproblematik. Læs mere

Ring til os på

phone-call_2 70 90 90 80

Alle henvendelser behandles fortroligt.​

Åbningstider:

Mandag 14 - 17.30

Tirsdag   14 - 17.30

Onsdag  18. - 21.30

Torsdag  18 - 21.30

Fredag   18 - 21.30

​​​

Adresse

Foreningen Misbrugsportalen

​Østerbrogade 226, st. 

2100 København Ø.

CVR: 34557144​

Persondata

Kontakt

​​

Rådgivning 70 90 90 80

​​Sekretariat 71 99 29 19

​​kontakt@misbrugsportalen.dk